چاپ

VWIC2-2MFT-T1/E1 سیسکو Voice & Data ماژول

توضیحات مختصر:

Cisco VWIC2-2MFT-T1/E1 ماژول
دو پورت E1/T1
نصب بر روی سری 2800 و 3800
نصب بر روی NM-HDV2-2T1/E1
قابلیت انتقال Voice و Data
شرح

بیشتر حوزه های انتقال Voice در کشور یا به صورت E1 و یا به صورت  SIP Trunk  ارائه می گردد. که برای تسهیل و بهره وری سودمند با مقرون به صرفه ترین حالت چه سانترال های قدیمی پاناسونیک و چه سانترال های معروف دنیا مانند CME & CUCM cisco & Siemens & Mitel & Avaya & NEC & Alcatel  بهترین ماژول جهت عدم نیاز به لایسنس های SIP Trunk  محصولات تلفنی استفاده از این کارت می باشد. که می تواند لینک SIP Trunk های ارائه شده را به E1  تبدیل نموده و یا بلعکس  خطوط  E1  ارائه شده را تبدیل به SIP Trunk  و قابلیت انتقال در شبکه های مخابراتی و کامپوتری را فراهم نماید و با این تبدیل .شما جهت استفاده و بهره وری از سیپ ترانک مخابرات نیاز به خرید لایسنس های پاناسونیک Panasonic  نداشته و تنها با خرید یک کارت ایوان E1  در سانترال می توانید از تمامی کانال های دریافتی لینک خود بهره مند گردید.

کارت VWIC2-2MFT-T1/E1 که قابل نصب بر روی روتر های سیسکو سری 2800 و 3800 است، به شما این امکان را میدهد تا خطوط دیجیتال (خطوط E1 یا T1) را به روتر متصل کنید. در صورتی که از CallManager سیسکو (CUCM یا CME) استفاده میک نید و می خواهید توسط یک خط E1 به شبکه مخابرات (PSTN) دسترسی داشته باشید، نیاز به کارت VWIC2-2MFT-T1/E1 دارید. هرچند CUCM و CME می توانند از Voice Gateway های دیگر نظیر Quintom Tenor یا Dinstart استفاده برای اتصال به شبکه PSTN استفاده کنند، با این همه مدیریت، کارایی و کیفیت استفاده از VWIC2-2MFT-T1/E1 کاملاً محسوس است.

علاوه امکان اتصال VWIC2-2MFT-T1/E1 به شبکه PSTN، می توان آن را به PBX نیز متصل کرد. به طور مثال PBX ای دارید که از شبکه IP پشتیبانی نمی کند و میخواهید آن را به شبکه IP متصل کرده، در نهایت شعب خود را بدون نیاز به تغییر PBX از طریق WAN به یکدیگر متصل کنید. کافیست PBX را توسط کابل E1 به VWIC2-2MFT-T1/E1 متصل کرده و پروتکل QSIG را بر روی آن تنظیم کنید. تصویر ذیل مثالی از سناریو ارتباط دوPBX قدیمی توسط شبکه IP به یکدیگر را نشان می دهد:

 

 

در این سناریو، PBX دو شعبه توسط روتر های سیسکو که ماژول VWIC2-2MFT-T1/E1 بر روی آنها نصب شده، به یکدیگر متصل شده اند. CallManager های سیسکو به نحوی تنظیم شده اند که به طور پیش فرض تماس ها را از طریق IP WAN انتقال دهند و در صورت قطع شدن ارتباط WAN، بدون اینکه کاربران متوجه شوند، تماس ها از طریق شبکه PSTN منتقل میشوند.

VWIC2-2MFT-T1/E1 علاوه بر انتقال Voice، قادر به انتقال دیتا نیز میباشد. در صورتی که VWIC2-2MFT-T1/E1 را به صورت دیتا تنظیم کنید، هر یک از پورت های آن پهنای باند 2Mbps به شما ارائه خواهد کرد.

لازم به ذکر است به دلیل ارسال Voice و دیتا به طور همزمان از طریق IP WAN، در این سناریو حتما نیاز به راه اندازی مکانیزم های QoS جهت اولویت دادن Voice به دیتا خواهیم داشت. در غیر این صورت کیفیت تماس بین دو شعبه از طریق IP WAN، مطلوب نخواهد بود.

 

 

بازنگری ها

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

ارتباطی پایدار، صدایی ماندگار، آکراتل

فراموش نکنیم تلفن اولین و بهترین راه کار ارتباطی و تجاری ست

با گذشت چند دهه از اختراع تلفن، هنوز این اختراع اولین و مهمترین و همیشگی ترین، ابزار ارتباطی کسب و کارها می باشد.